Következő élő közvetítésünk november 23-án, csütörtökön 17 órától:
Mező Gábor:
Gyógyszerkutatás a kutató szemszögéből
("ELTE Alkímia ma" előadássorozat)
Az előadáson kivételesen nem a kémiai, tudományos kérdések vizsgálata lesz a cél, hanem egy gyógyszerkutatási projekt mindennapjait igyekszünk bemutatni. Mit csinál egy kutató reggeltől estig? Mi a feladata? Mennyire nehéz ez? Képes lehetek rá én is? Hogyan lehet bekerülni? Hogyan indul egy projekt, és meddig tart? Ilyen, és hasonló praktikus kérdésekre igyekszünk választ találni, miközben betekintünk a kulisszák mögé. Beszélünk a pályázati rendszerről, a kutatói intézményekről, az eredmények publikálásáról, más kutatókkal való együttműködésről. A kutatói létnek nemcsak a laborasztalnál (vagy éppen konferenciákon) eltöltött részéről lesz szó, hanem a hétköznapokról is: milyen fizetések, ösztöndíjak érhetők el, mennyit lehet és kell utazni, lehet-e a kutatónak gyermeke vagy kutyája, mit lehet elérni 5-10 év múlva stb. Reméljük az előadás segítséget nyújt a pályaválasztás küszöbén a tudományos területek felé orientálódó hallgatóságnak.
(Az előadó Dr. Mező Gábor Széchenyi István professzori ösztöndíjas tudományos tanácsadó, az MTA-ELTE Peptidkémiai Kutatócsoportjának vezetője.)
Az előadás helyszíne: az ELTE TTK lágymányosi északi tömbjében (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A), az Eötvös teremben (földszint 0.83 terem). A teremhez további bejárati lehetőség: az 1. emelet 1.67-es vagy 1.68-as ajtón.
Az előadássorozat internetes közzététele és élő közvetítése a "Belépő a tudás közösségébe" című, EFOP-3.4.4-16-00006 azonosító számú projekt keretein belül valósult meg.