Következő élő közvetítésünk október 14-én, pénteken 16 órától:
Németh Kornél:
Arcfelismerés és zavarai
(BME Science Campus)
Oliver Sacks, Jane Goodall, Brad Pitt... világraszóló hírességek, más-más területeken alkottak jelentőset. Mi a közös bennük? Nem ismerik fel az ismerőseiket az arcuk alapján. A zavar szerzett változata mellett egy ún. veleszületett változatot is ismerünk, mely bizonyos esetekben örökletesnek tűnik. Hogy élnek az arcvakok, milyen lehetőségeik vannak a boldogulásra egy olyan világban, ahol a felismerés olyan információk alapján zajlik, ami nekik jelentésnélküli, sokszor egyenesen kaotikus. Hol tart a jelenség kutatásában a tudomány és milyen válaszokat ad rá, amivel segítheti az arcvakok életét? Az előadásban ezekre a kérdésekre keressük a válaszokat a legújabb pszichológiai vizsgálatok áttekintésével.
Az előadóról: Németh Kornél a BME Kognitív Tudományi Tanszékének egyetemi adjunktusa, pszichológus, szexuálpszichológus, képzésben lévő pár- és családterapeuta. Kutatási területei a veleszületett arcvakság viselkedéses és idegrendszeri mechanizmusai, szociális konzekvenciái, "kezelési" lehetőségei, ezen túl újabban a kötődési zavarok és az arcinformáció feldolgozásának kapcsolódási pontjai is érdeklik.
A BME Természettudományi Kara "Science Campus" előadássorozatában a BME TTK neves oktatói és a meghívott vendégek hozzák középiskolásoknak is közel a modern természettudományok eredményeit. Bemutatják a nyitott kérdéseket, az új trendeket, és azt, hogyan keresi az emberiség problémáira, kihívásaira a válaszokat a természettudomány. A témakörök a BME TTK gazdag szellemi műhelyének széles arculatát ölelik fel: matematika, pénzügyi matematika, adattudomány, nukleáris technika, nukleáris medicina, kvantumtechnológia, részecskefizika, kognitív tudományok, pszichológia. Az előadások személyesen a BME F3213 teremben követhetők. További információ: https://felvi.ttk.bme.hu/sciencecampus