2020. február 6. (Cs) 17 órától:
ELTE "Atomoktól a csillagokig" előadássorozat:
Gránásy László (MTA Wigner Fizikai Kutatóközpont):
Kristályvirágok számítógépben
2020. február 11. (K) 17 órától:
Csopa Traffic - Indóház:
Béres Barna, osztályvezető (MÁV Zrt. Forgalmi Technológiai Osztály) és Sárkány László, központvezető (MÁV Zrt. Üzemirányító Központ):
Üzemirányítás a vasúti közlekedésben
Következő élő közvetítésünk február 20-án, csütörtökön 17 órától:
Oláh Éva (MTA Wigner Fizikai Kutatóközpont):
Játékos részecskefizika
(ELTE "Atomoktól a csillagokig" előadássorozat)
Manapság már a legkedveltebb sorozatokban, mint például az "Agymenőkben" vagy a "Gyilkos számokban" rendszeresen hallhatunk olyan kifejezéseket, mint "Higgs-bozon", "Nagy Hadronütköztető", de ezek fölött többnyire elsiklunk, hiszen ismeretlen fogalmak a hétköznapi ember számára. Szubatomi részecskékkel, mint például a proton és a neutron találkozhatunk akár az általános iskolában is, de kvarkokról, leptonokról, bozonokról még a középiskolások is ritkán hallanak. A mikrovilágban zajló folyamatok sokak számára elképzelhetetlenek, hiszen mérettartományuk tipikusan 10 a -18-adikon m alatti. A részecskefizika Standard Modelljének "állatkertjét" szeretném bemutatni papírkockák segítségével és különböző bomlási folyamatok mélyebb megértését segíteni.
Az előadás helyszíne: az ELTE TTK lágymányosi északi tömbjében (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A), az Eötvös teremben (földszint 0.83 terem). A teremhez további bejárati lehetőség: az 1. emelet 1.67-es vagy 1.68-as ajtón.