|
GW a Facebook-on >>>
<<<
Közvetítési eseménynaptárunk:
^^^^^^
Áprilisi közvetítéseink és archívumuk
2019. május 6. (H) 18 órától:
A lakható Világegyetem - DGy 2019 előadássorozat:
Dávid Gyula:
9. A lakható világ elve. Filozófiai érvek és ellenérvek. A Multiverzum és lakói.
2019. május 14. (K) 17 órától:
Csopa Mesterséges Intelligencia Műhely:
Botos Csaba - Horváth András:
Az ajtónkon kopogtató jövő - a mesterséges intelligencia kutatás aktualitásai
2019. május 20. (Sze) 20 órától:
VCSE Virtuális Klub:
Csizmadia Szilárd:
Húsvétszámítás és naptárrendszerek
2019. május 21. (K) 18 órától:
Numizmatikai előadássorozat:
Döme Márkó:
Papírpénzek biztonsági elemei
2019. május 24. (P) délelőtt 9 órától:
Minőségszakemberek Találkozója - 2019:
A digitalizálás a napjaink sürgető kihívása
2019. május 31. (K) 18 órától:
Hajmási József előadássorozat:
Kiss Attila:
A kvantum-összefonódásról - népszerűen és szubjektíven
2019. június 26. (Sze) 20 órától:
VCSE Virtuális Klub:
Ágoston Zsolt:
Neutroncsillagok, pulzárok és magnetárok
2019. július 19. (P):
Emberes űrrepülések:
Dr. Almár Iván - Mizser Attila
Párbeszéd egy 60 évvel előtti csillagásszal
2019. július 20. (Szo) 17:30-tól:
Emberes űrrepülések - élőben:
A Szojuz TMA-MSz13 űrhajó indítása Bajkonurból
(NASA TV - magyar szakkommentárral)
2019-ben is folytatódik azon előadássorozatok, találkozók, konferenciák, események élő közvetítése, amelyre meghívnak bennünket.
Szeptemberi közvetítéseink
>>>>>
|
|
Minőségszakemberek Találkozója - 2019
A digitalizálás a napjaink sürgető kihívása
2019. február 28.
A szervezetekkel szemben álló legnagyobb kihívások, amikkel napjainkban a szervezetek szembenéznek - a hatékonyság, a termelékenység növelése, a piacon történő megmaradás, a versenytársakkal való lépéstartás, a munkaerőhiány. Mindezek az erők abba az irányba mutatnak, hogy valamit tenni kell, ha nem változtatunk, akkor nem marad hely a piacon a számunkra.
Mit tehetünk? Az egyik lépés lehet a működésük során keletkező adatok digitális rögzítése és azok felhasználása. A mai viszonyok között a papíron vagy az elkülönült rendszerekben analóg módon őrzött adatok haszontalanná válnak, a visszakereshetőség, automatizált feldolgozás, időbeli adat elemzésre való alkalmatlanság miatt. El kell indulni az értelmes digitalizáció felé, először megteremteni az alapokat, stabil folyamatokat kialakítani, mérni a folyamatok kulcsparamétereit, digitálisan rögzíteni az adatokat. Így lehetővé téve az adatok digitális feldolgozását.
Az Ipar 4.0 projekt XXVII. Magyar Minőség Héten elhangzott tapasztalata, hogy stabil folyamatok nélkül nem lehet működőképes ipar 4.0 rendszereket kiépíteni. Másik szakmai tapasztalat, a Mikulás is benchmarkol konferencián hangzott el. A magyar és a közép európai kkv-k 3%-a mér és rögzít adatokat, és 1%-uk használja a mért adatokat a napi működés során. Ez az amin alapvetően változtatni kell. Értelmesen mérni csak ott lehet ahol a rendszer folyamatok stabilak. A folyamatok akkor lehetnek stabilak, ha kellően meghatározottak a folyamatok maguk, a paramétereik, a folyamat résztvevői, bemenetek, kimenetek, kulcsparamétereik.
Egy másik napirenden lévő probléma a menedzsment rendszerek integrálása. Aminek alapfeltétele a folyamatok helyes ismerete, és az ismétlődések kiküszöbölése.Előadások inkább gondolatébresztésül szolgálnak, mint egyszerű ismeretátadásnak. A résztvevőktől aktív részvétel az elvárt. Hozzák el a problémájukat, vessék fel és vitassák meg az előadókkal, a többi résztvevővel. A lényeg a sok szempontból való probléma megközelítés és az ismeretek aktív megosztása. Terveink szerint a 20 perces minden egyes előadást 15 perces probléma felvetés, kérdés megvitatás követ.
További információk és az előadások listája: https://quality-mmt.hu/xxii-minosegszakemberek-talalkozoja/
Amennyiben nem hallod a közvetítés hangját, engedélyezd a hang lejátszását az egérrel a képre gurulva, és a hangszóró ikonra kattintva!
Amennyiben esetleg az adás megszakadna, kérjük, frissítsd az oldalt, esetleg indítsd újra a böngészőt! Az adás elindulása után a hang lejátszását ismét engedélyezned kell!
|
|