|
GW a Facebook-on >>>
<<<
Közvetítési eseménynaptárunk:
^^^^^^
Előző közvetítéseink és archívumuk
2018. szeptember 11. (K) 17 órától:
Tudományos Csopa cafe
Rózsa Lajos biológus:
A biológiai hadviselés múltja és jövője
2018. szeptember 18. (K) 17 órától:
Numizmatikai előadássorozat:
Kovács Enikő:
IV. (Kun) László uralkodása pénztörténeti szemszögből
2018. szeptember 20. (Cs) 17 órától:
ELTE "Atomoktól a csillagokig" előadássorozat:
Jurányi Zsófia (Alfred Wegener Institute, Bremenhaven, BDR):
Aeroszolkutató fizikus az Antarktiszon
2018. szeptember 25. (K) 17 órától:
OMSz Csopa Meteorológiai Estek
Zsebeházi Gabriella (OMSz Klímamodellező Csoport):
A jövő éghajlatváltozásának kutatása
2018. szeptember 26. (Sze) 17 órától:
CsopArt - tudomány és művészet workshop
Barnaföldi Anna:
Az első mozitól a loopig
2018. szeptember 27. (Cs) 20 órától:
VCSE Virtuális Klub:
Balogh Gabriella:
Vizuális kommunikáció idegen civilizációkkal
2018. szeptember 28. (P) 15 órától:
Kutatók éjszakája az Ericssonban:
Öveges Tanár úr utódai - fizikai kísérletek nem csak tudósoknak
Októberi közvetítéseink
>>>>>
|
|
Következő élő közvetítésünk szeptember 11-én, kedden 17 órától:
Rózsa Lajos biológus:
A biológiai hadviselés múltja és jövője
(Tudományos Csopa Cafe)
Őszi ismeretterjesztő szezonunk nyitórendezvényeként, szeptember 11-én kedden 17 órától a Tudományos Csopa Cafe huszonötödik kávézásán Rózsa Lajos biológus (MTA Ökológiai Kutatóközpont, Evolúciós Rendszerek Kutatócsoport; MTA-ELTE-MTM Ökológiai Kutatócsoport) lesz a vendégünk. A FameLab tudománykommunikációs verseny díjazottja, pár hónapja elkápráztatta az MTA Dísztermének közönségét a fejtetvek meglepő evolúciós szerepét bemutató előadásával. Ezúttal, a tragikus dátumhoz igazodva, a biológiai hadviselés múltjáról és jövőjéről beszélgetünk a kutatókat bemutató sorozatunkban:
"A gyilkos kórokozók, az általuk termelt mérgek és a kábítószerek olyan lehetséges fegyverek, melyekről főként csak kitalált rémtörténeteket látunk a televízióban. Valójában az államilag szervezett biohadviselés már az első világháborúban megjelent, és azóta is jelentősen befolyásolja az orvosi biológia, a tudománypolitika, a hadviselés és a nemzetközi kapcsolatok világát. Előadásomban röviden áttekintem a biofegyverek fejlesztésének és felhasználásának történetét globális és hazai színtéren egyaránt. Megemlítem a kevéssé ismert diplomáciai fordulatokat és nemzetközi egyezményeket, melyek e történetben különös jelentőséget kaptak. Végül kitekintünk a jelen helyzetre és a lehetséges jövőbeli fordulatokra."
Az előadás felnőtt látogatóinknak ajánlott!
|
Havonta egyszer, kedd délutánonként, a kutatóké és a szakembereké a főszerep a Csodák Palotájában. Többek között vegyészek, fizikusok, biológusok, nyelvészek, geológusok, mérnökök és kutatóorvosok váltják egymást a Tudományos Csopa Cafeban. Az érdeklődők első kézből hallhatnak a laborokban, szakhatóságoknál, levéltárakban és könyvtárakban folyó tudományos munkáról és a legfrissebb eredményekről. Megismerhetik magát a KUTATÓT, SZAKEMBERT, kiderül, mi befolyásolta a pályaválasztásban, milyen kihívások, célok mentén építi tudományos karrierjét. A Csodák Palotája látogatói bepillanthatnak a tudományok művelőinek rejtelmes hétköznapjaiba.
Az előadás helyszíne: A Csodák Palotája - 1036 Budapest, Bécsi út 38-44. Buda Entertainment & Gastro. A két éve futó sorozatról bővebb információ a http://csopamedia.blogspot.hu/p/tudomanyos-csopa-cafe.html linken érhető el. Ugyanitt a korábbi előadások is visszanézhetők. Előzetes regisztráció ajánlott a tok@csopa.hu címen. A Tudományos Csopa Cafe a kedvezményes Csopa Night jeggyel látogatható.
|
|