Az előadás bemutatatja a ma ismeretes nukleáris, biológiai és vegyi fegyverek kifejlesztésének az emberi civilizáció hajnaláig visszanyúló történetét, illetve ezen eszközök és anyagok működésének fizikai-kémiai alapjait. Manapság mindhárom típus előállítását és használatát nemzetközi egyezmények tiltják, illetve korlátozzák emögött gyakran nemcsak politikai, hanem tudományos-technológiai megfontolások is húzódnak. A vegyi fegyvereket az első világháború során igen széles körben használta gyakorlatilag minden hadviselő fél, ezért igen jelentős tapasztalat is összegyűlt a hatásukkal kapcsolatban. Az előadásban ezekről is szó lesz. Az előadó Prof. Dr. Lente Gábor fizikai kémikus, a Pécsi Tudományegyetem egyetemi tanára, számos kémiával foglalkozó ismeretterjesztő mű szerzője. Lente Gábor a 2018-2019-es évadban két előadást is tart az Alkímia Ma programjának keretében.
Az előadás helyszíne: az ELTE TTK lágymányosi északi tömbjében (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A), az Eötvös teremben (földszint 0.83 terem). A teremhez további bejárati lehetőség: az 1. emelet 1.67-es vagy 1.68-as ajtón.
Az eloadássorozat internetes közzététele és élo közvetítése a "Belépo a tudás közösségébe" címu, EFOP-3.4.4-16-00006 azonosító számú projekt keretein belül valósult meg.